10 věcí které jste nevěděli o instantních nudlích

Čínská polívka, instantní nudle, polívka z pytlíku… Takto nazýváme Čínské instantní nudle, které stačí zalít horkou vodou a jídlo je za 5 minut hotovo. Jsou levné, chutné a zaženou hlad. Ale pár věcí jste o nich určitě nevěděli.
1. Pouze orientální a chilli koření v polévkach Nissin Top jsou vegetariánské

I když se tomu asi moc nechce věřit, že tyto polévky obsahují zvířecí produkty, je tomu tak. Polévky značky Nissin Top obsahují kuřecí tuk v kuřecí příchuti polévek a hovězí tuk v hovězí příchuti. Také polévky s příchutí krevety obsahují výtažek z krevet. Tento fakt je jistý pouze u polévek Nissin Top, jestli tomu je tak i u jiných značek, nejsem si jistý.

2. Někteří lidé, například David Chang, jedí polévku bez toho aniž by jí vařili.

Zakladatel sítě restaurací Momofuku jí nudle bez toho aniž by je uvařil. Posype je kořením a pustí se do jídla. Na tento pokrm, který mu zachutnal přišel v 8 letech když dorazil domů ze školy.

3. První Instantní nudle se prodávali jako luxusní zboží

Momofuku Ando, objevitel těchto nudlí dostal nudle do světa v roce 1958, kdy zjistil že jídla nebylo dostatek. Když se ale dostaly nudle do Japonských regálů, prodávali se 6x dráž než smažené kuřecí nudle ve stánku.

 

4. Jedná se o nejprodávanější produkt ve vězení Rikers Island

Vedení věznice musí velice často doplňovat zásoby těchto nudlí. Prodávají se za 35 centů (8Kč) a kuchaři čekají na hladové vězně s horkou vodou, aby si mohli nudle uvařit. Koření v pytlíčkách také vězňům poslouží k dochucení jídla z vězeňské kuchyně.

5. V Yokohamě mají muzeum instantních nudlí

Jmenuje se  „The Cup Noodles Museum“ a mají zde přes 5.500 vystavených kousků s popisem jejich historie. Muzeum také ukazuje myšlení objevitele nudlí který se jmenoval Momofuku Ando. Najdete zde i továrnu, kde si můžete vyrobit své vlastní nudle, s potiskem který si zvolíte.
6. Pokud by jste nudle jedli každý den, stálo by vás to jenom asi 3600Kč ročně

Všichni víme, že instantní nudle jsou levná záležitost a stojí kolem 10Kč (Podle toho jaké firma je vyrábí a kdo je prodává). Ročně by jste tedy za každodenní oběd zaplatili asi 3600 korun. Češi měsíčně projedí asi 2500 korun a Američané ročně utratí za jídlo přes 150000 korun

7. První konzumované nudle ve vesmíru byli nudle instantní

Vynálezce nudlí chtěl vytvořit lehké jídlo, které se snadno převáží a skladuje. Nechtěl ale, aby se konzumovali pouze na Zemi, ale i ve vesmíru. V roce 2005 uspěl, ale dva roky před tím bohužel zemřel. Vytvořil menší nudle, které změknou i bez vroucí vody pro Japonského astronauta jménem Soichi Noguchi. Nudle byli také vakuované

Momofuku Ando s nudlemi určenými pro konzumaci ve vesmíru

8. Japonci si myslí, že instantní nudle jsou jejich nejlepší vynález

I přes různé technologie, které Japonci ukázali světu, jsou obyvatelé Japonska nejvíce hrdí na instantní nudle. Sdělila to společnosti Fuji Research. Japonci říkají, že jsou hrdí protože reprezentují Japonsko nejen v Japonsku, ale na celém světě. Popravdě jsem doteď nevěděl že tzv. čínská polévka byla objevena Japonci…

9. Čína je zemí, kde se konzumuje nejvíce instantních polévek na světě

Konzumace instantních nudlí je největší v Číně, sdělila to Světová Asociace Instantních nudlí (Ano, opravdu existuje). V Číně se v roce 2013 snědlo přes 46 miliard balení instantních nudlí. Nudle společnosti Tong-Yi se prodávájí jak ve Walmartu, tak ve stancích které jsou v ulicích Číny.

10. Vlasy Justina Timberlaka byli v 90. letech reklamou na instantní nudle

Podívejte se sami:

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 40 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *