Adidas? Nike? Nikoliv, nejpadělanější značkou je Sneaker

Většina z nás očekává, že nejpadělanější značkou v ČR budou známé značky jako je Adidas, Nike nebo Louis Vuitton. Překvapivě jsou to ale značky Sneaker, Sneaker Men a Sneaker Lady. A to ve velikém rozdílu, podívejte se na následující graf:
479263-gallery1-h42sn
Zdroj: www.novinky.cz

Česká obchodní inspekce zajistila v minulém roce  25 560 padělků ochranné známky Sneaker. O několik tisíc kusů méně pak dopadli značky jako Burberry, Adidas nebo George Gina & Lucy. Oproti tomu zabavila méně než tisíc kusů známé značky Louis Vuitton.

adidas
Hodinky s logem Adidas, cena: 85Kč včetně poštovného

Ochrannou známku Sneaker má ve vlastnictví soukromá firma, stejně jako Sneaker Men a Sneaker Lady. Nové značky, Man’s Sneaker a Ladies Sneaker si tento rok registroval Asijský vlastník .

Jak se poznávají padělky od originálů?

Inspektory ve většině případů proškolují zaměnstanci firem Adidas, Nike, Sneaker… Pokud ČOI uzná produkt za padělek, toto rozhodnutí musí potvrdit majitel ochranné známky, který nejlépe ví jestli se jedná o padělek nebo nikoliv. Každý produkt má své typické umístění nášivky, značky…
Loni se udělilo 1300 pokut v hodnotě 12 miliónů korun – pokuta v průměru za deset tisíc.

Odkud se k nám dostávají padělky?

Padělky se vyrábí především v Asii, sehnat se dají například na portálu Aliexpress nebo eBay. Po objednání můžete jen doufat že Vám jej nezabaví celníci. Pokud produkt projde celnicí, máte vyhráno.

AliExpress by Alibaba.com

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 40 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *