Česká Pošta doručuje balíček… měsíc

V lednu jsem objednával datové kabely pro iOS zařízení s Lightning konektorem. Potřeboval jsem kvalitní kabely za přijatelnou cenu, zvolil jsem tedy značku Vention – více o této značce, která vyrábí kvalitní kabely za rozumné ceny najdete ZDE.
Kabely jsem objednal 10. Ledna 2016 za zvýhodněnou cenu – $4.54 za jeden kus.

  • 12. Ledna byla zásilka odeslána
  • 27. Ledna dorazila do ČR
  • 29. Ledna skončila na SPU a už se nejspíše nepohnula

 

Čekal jsem týden… čtrnáct dní… měsíc. A dost. Napsal jsem email na help linku ČP s dotazem na mojí zásilku. Očekával jsem dohledání a jednoduché řešení, chápu že se to stane, jsme přeci jen lidé. Bohužel mi bylo řečeno toto:

Dobrý den, pane Pecháči,

velmi lituji, ale o Vámi uvedené zásilce nejsou v našem interním datovém záznamu k dispozici úplné údaje (pravděpodobně chybou v nasnímání dat); nelze proto bohužel zjistit, kde se zásilka v tuto chvíli nalézá.

Doporučuji Vám proto kontaktovat odesílatele a dohodnout se, aby zásilku s podacím lístkem (a případně i zákaznickou kartou) reklamoval, případně Vám předal podací doklad, s kterým můžete reklamovat i Vy jako adresát.

 

Lituji, že Vám nemohu podat příznivější zprávu a omlouvám se za způsobené nepříjemnosti.

Hezký den

Aha. No asi, je takový postup. Jdu tedy napsat prodejci, že se balíček ztratil. 2. Března dostávám odpověď, že mám počkat na informace od tamní pošty.

Mimochodem, myslím že je to rok zpátky, jsem měl podobnou konverzaci s Českou Poštou ohledně balíčků z Asie – dostalo se mi této odpovědi

Dobrý den, pane Pecháči,

chápu Vaši nespokojenost, ale bohužel Česká pošta musí v mnoha případech čelit podezření, že ke ztrátám /poškození/ zásilek dochází výhradně na území ČR,což je pouze subjektivní a nepodložená domněnka. Málokterá z vyspělých členských správ Světové poštovní unie
věnuje bezpečnosti poštovních zásilek takovou pozornost jako právě ČP.

V případě, že zásilka nebude dodána, je nutné aby odesilatel uplatnil reklamaci „pátrání po obyčejné zásilce“ na tamní poště.

 

Hezký den

Chápu, že se takovéto věci stávají a nedávám to za vinu ČP ani poštám Asijských zemí – každopádně, pokud ČP věnuje takovou pozornost balíčkům, proč jsou dost často rychlejší Asiati v doručení do ČR? Jak je možné, že Asijská pošta, která je určitě mnohem více vytížená než ČP, zvládá doručování bez problému, a to i v dobách Nového Čínského roku nebo Vánoc?

Na nikoho se nezlobím, nikomu nedávám ztrátu balíčku za vinu, stát se to může. Jen se mi nelíbí to, že se ČP povyšuje nad jinými státními poštami.

Pokračování příště…

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 40 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *