Import zboží z Asie?

Hledáte levného dodavatele textilu, elektronických komponent či jakéhokoliv jiného zboží? Aby jste nemuseli hledat celé dny na Googlu a luštit Čínský text, je tu portál Alibaba.com Jedná se o portál kde najdete dodavatele a samotné fabriky z různých odvětví. Produkt jednoduše vyhledáte jako v internetovém obchodě, většinou se vám ukáže i cena a minimální odběr. Jedná se o takzvané B2B (Business → business) tržiště.
Alibaba Group

Alibabu založil v prosinci 1998 spolu s investory Jack Ma. Proč se tento největší B2B portál jmenuje Alibaba? Když se Jack zeptal na ulicí lidí, jestli znají Aliababu, řekli mu „Ano, znám –  sezame, otevři se“. Jednoduše, Alibaba je otevřená pro všechny a v dnešní době se jedná o nejrychlejší způsob, jak najít dodavatele zboží. Jack Ma je dnes nejbohatším obyvatelem Číny. I přes to, že začal v podstatě od nuly a bez znalostí technologií.

Alibaba Group je vlastníkem několika internetových obchodů a společností – například Aliexpressu (Což je v podstatě podobné Alibabě, akorát je to platforma určená pro B2C – Obchodník → zákazník) . Dale také TaoBao, TMall….

Bez názvu

Jak tedy najít spolehlivého dodavatele?

Zaměřte se na hodnocení společnosti, na to jak dlouho na Alibabě působí, ale zkuste jí i prolustrovat Googlem. O společnosti si také vytvoříte obrázek podle toho jak s Vámi komunikuje. Nechte si napsat co nejvíce informací o firmě, požádejte o foto z továrny… I přesto že si Asijští obchodníci rádi vytváří spokojené zákazníky, můžete narazit i na podvodníka.

Bez názvu
Příklad ověřeného obchodníka působícího na trhu 10let

Výběr zboží

Na Alibabě nalezenete opravdu velké množství produktů. Vhodné je si vybrat několik dodavatelů, poslat žádosti o vytvoření cenové nabídky a následně si domluvit lepší cenu, či vybrat toho nejlepšího. Pokud chcete produkt na míru, zadejte si poptávku – firmy se Vám sami ozvou. Důležité je si dávat pozor na kvalitu zboží a na spolehlivé dodavatele. Nějaké zkušenosti s importem zboží z Číny mám, tudíž pokud máte nějaké nejasnosti, nebo by jste chtěli slyšet můj názor, můžeme si popovídat. Kontakt na mě naleznete zde.

Bez názvu


 

Platba Číňanovi – WesternUnion

Pro uskutečnění platby doporučuji Western Union – služby jsou dostupné na pobočkách České Pošty, ale i jinde, Navíc, peníze jsou v Číně za pár minut. Služba je samozřejmě zpoplatněná .

Doprava zboží

Zboží se do Česka může dostat několika způsoby – lodní přepravou, letadlem nebo po zemi. Společnost od které nakupujete Vám ve většině případů nabídne nejvýhodnější poštovné jaké může, a jelikož jsou Asiaté chytří, často se několik továren spojí dohromady a podávají najednou velké množství zásilek, čímž dosáhnou lepší ceny za přepravu.

Po přivezení zboží do Čech se bude muset proclít a zdanit. Více si můžete přečíst v tomto článku.

Další portály, kde můžete najít dodavatele:

Made-in-China

Hong Kong Trade Development Council

China Suppliers 

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 40 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

One comment

  1. Dobrý den,
    prosím chci se zaregistrovat na taobao.com,ale stránka hlásí,že sít je zaneprázdněná,abych to zkusil později.Už to zkouším celý týden a pořád nic.Děkuji

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *