Jak ušetřit náklady na tisk aneb..

Tisknete často a přijdou vám nové náplně, neboli catridge do tiskáren drahé, kord když jste nuceni kupovat celou sadu jednou za měsíc? Na nákladech na tisk se dá ušetřit. Jednak můžete kupovat levnější papíry, ty ale nejsou to nejdražší na tisku. To bývá náplň, v mém případě inkoustová a jelikož mám barevnou tiskárnu, náplně jsou hned 4 – černá, modrá, červená a žlutá.
IMG_20150528_130946

Už mě nebavilo kupovat náplně

Jedna náplň (černá) stojí kolem 500Kč, celá sada všech 4 náplní kolem 1500,-. O možnosti doplnění inkoustu do catridgí a zakoupení lehce plnitelných kazet jsem věděl, takže jsem kouknul na eBay a našel model použitelný pro mojí tiskárnu. Stačí jen zadat kód/název náplně – je napsaný na kazetě, v manuálu či ho najdete podle značky a modelu tiskárny na internetu. Poté hledáme doplnitelné kazety (které není nutné kupovat, ale je to pohodlnější a čistější práce plnit prázdnou kazetu). Moje náplň, konkrétně černá má označení Brother LC223BK (BK jako black/černá, ostatní mají stejné akorát jinou koncovku – M,C,Y/modrá, červená, žlutá). Hledal jsem tedy pod „LC223 refill catridge“ a hned mi vyjelo pár výsledků. Seřadil jsem si je podle ceny – z Asie nejlevnější a doprava zdarma, cena za sadu $16,99 v přepočtu asi 420Kč

Kvalitní prodejce kazet a náplní do tiskáren – Aliexpress Store No.902109

Inkoust do tiskáren

Dále je nutné koupit náplň – inkoust. Ten jsem našel po 100ml baleních za $4,99/kus – cena za sadu tedy nějakých $20 – v přepočtu asi 500Kč. Celá sada pro plnění mě tedy stála kolem 900Kč a teď trochu počítání kolik jsem ušetřil.

IMG_0001
Pro vysvětlení $6 v závorce – 100ml inkoustu vyjde na cca. 6 doplnění kazety, takže jsem to rozpočítal. Barevné kazety mají o 5ml měnší objem, takže inkoust stačí na 9-10 doplnění. 

Jak kazetu doplnit?

Každá inkoustová kazeta (catridge) je jiná, ale princip je v podstatě stejný – dostat inkoust tam, kde chybí – nejlépe hledejte na YouTube návody jak doplnit typ kazety který máte, pamatujte také na čip který je na vrchu, může dělat potíže s hlášením nedostatku inkoustu i po doplnění. Čip buď hlásí že není dostatek inkoustu i po doplnění, ale tiskárna tiskne dále – nebo, hlásí že není inkoust a nebude tisknout. V takovém případě musíte zakoupit tzv. reseter – „chip resetter“ pro váš model kazet – stačí hledat „chip resetter a váš typ kazety“ Kazety se kus od kusu liší jak technologií, tak způsobem plnění. Mojí catridge LC223BK jsem doplňoval obdobně.

Co se týče kvality inkoustu, čehož jsem se trochu obával, nemám doteď žádný problém. Tiskárna tiskne jak má a barvy nejsou vybledlé, spotřeba zůstává stejná. Nyní mi pouze stačí dokoupit inkoust když dojde, a to je vše. Časem možná bude vhodné koupit nové catridge kvůli různým usazeninám nebo jiným problémům, stále mě ale toto „kutiství“ vyjde levněji (a ne o pár korun) než kupovat nové a nové catridge. Navíc výrazně šetřím životní prostředí.

POZOR!!!

Sami výrobci upozorňují na to, že používáním neoriginálních či doplňovaných kazet přicházíte o záruku. Bohužel je to tak, přeci jen prodej originálních kazet tvoří nemalý zisk pro výrobce. Chápu že inkoust nemusí být kvalitní a výrobci by povolením používání neoriginálních kazet opravovali i zařízení, která byla nekvalitním inkoustem poškozena (usazeniny apod.) Na druhou stranu, myslím že to hlavně otázka peněz, kdyby výrobci nabízeli opětovné doplnění kazet, výrazně by se šetřilo životní prostředí a peníze zákazníků…

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 40 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

One comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *