Jakou fólii vybrat pro váš telefon?

Každý z nás máme nejspíše mobilní telefon. Ten, kdo má spolehlivou a nezničitelnou Nokii 3310 může přestat číst tento článek. Ostatním určitě ocení pár rad ohledně fólií na mobilní telefon. Výběr je dnes celkem velký a my občas nevíme co vlastně vybrat.
1. Tempered glass, anti-glare… Co to sakra je?

Na výběr máme několik druhů fólií k ochraně našeho displeje. Jedna odráží sluneční paprsky, další chrání před pádem, jiná je téměř neviditelná… Kterou si tedy vybrat a jak se liší cenově?

2. Tempered glass

Neboli temperované sklo, je nejúčinnější fólie pro ochranu vašeho displeje před prasknutím. Jedná se o trvzené sklo, které při pádu zmenší šanci na prasknutí skla (absorbuje větší energii než obyčejná fólie). Výroba spočívá v zahřátí skla a jeho následném ochlazení, temperované sklo vytváří při prasknutí spoustu dílků, narozdíl od normálního skla. Cena je vyšší než u normálních, plastových fóliích.

what-is-tempered-glass1

3. Anti-glare (Matte)

Tato fólie odráží sluneční paprsky a zvyšuje tak čitelnost na sluníčku. Fólii jsem používal na iPadu, byl jsem spokojen hlavně s povrchem fólie, dobře se po ní „jezdilo“ prsty. Fólie Vám ale sníží jas a jemně rozostří pixely.

iPad-Anti-Glare-screen-protector

4. Clear fólie

Tato fólie je v podstatě naprosto průhledná a tudíž nejde na telefonu skoro vidět. Nechrání ale tolik jako temperované sklo, na druhou stranu je levnější a dostupnější pro více telefonů.
5. Mirror fólie

Mirror, v překladu z angličtiny zrcadlo – název mluví za vše. Při vypnutém displeji tato fólie působí jak zrcadlo. Používal jsem jí na iPodu Nano a byl jsem s ní spokojen. Na telefon je vhodnější spíše pro ženy, ty jí asi využijí více než muži 😉 200pcs-Mirror-screen-Protector_1624246_0.bak

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 40 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *