Aliexpress

Aliexpress (Alibaba Group)

Jedná se o jeden z největších nákupních portálů na světě – dá se srovnat s portálem eBay nebo Amazonem. Patří společnosti Alibaba group, která se zabývá zprostředkováním velkoobchodu – tedy B2B (Business to Business). Aliexpress vznikl pro B2C (Business to customer) a slouží tedy jako maloobchod.

Dá se zde koupit spoustu věcí – elektronika, oblečení, semínka rostlin… Není toho málo a najdete zde opravdu téměř vše.

VSTOUPIT NA STRÁNKU ALIEXPRESS.COM

Chcete ušetřit na nákupu v tomto e-shopu?

Díky portálu PlnaPenezenka.cz můžete získat určitá procenta z nákupu zpět. Neplatíte nic navíc, žádné vstupní poplatky a výplata odměň možná od 1Kč – přímo na váš účet. 

ZÍSKAT BONUS 50KČ IHNED

Jak to fugnuje?
Aliexpress je pouze portál shromažďující prodejce – něco jako Aukro. Nekupujete zboží tedy přímo od Aliexpressu, nýbrž od prodejců z různých koutů Asie. Platí se předem, doprava je většinou zdarma či v řádech desetikorun. Na celém Aliexpressu funguje systém hodnocení a recenzí. Ty dostávají jak prodejci, tak vy. Můžete zrecenzovat produkt, ohodnotit přístup prodejce… Pomáháte celé komunitě používající Aliexpress.

Informace o Aliexpressu, jak hledat zboží, doprava – to vše ve videu níže

VSTOUPIT NA STRÁNKU ALIEXPRESS.COM

Video, jak zaplatit zboží najdete níže

Platba zboží

Zboží se platí předem, kartou. Peníze neputují ihned k prodejcům, nýbrž k samotnému Aliexpressu. Jsou tedy v bezpečí, dokud není jisté, že transakce proběhla v pořádku. Ode dne zaplacení běží ochranná lhůta, po kterou drží Aliexpress peníze. Po uplynutí této lhůty (a je-li vše v pořádku) Aliexpress uvolní peníze prodejci. Tato doba se dá prodloužit otevřením sporu – než Vám prodejce pošle nové zboží, nebo se vyřeší jiný problém (nekompletní zásilka, nefunkční produkt…)

Připravil jsem pro Vás video, kde najdete jak zaplatit zboží krok za krokem…

Pokud nakupujete v Číně popré, doporučuji pročíst základní informace ze sekce “JAK ZAČÍT NAKUPOVAT“.

Doprava
Doprava je většinou zdarma, popřípadě za pár korun. Doba dodání závisí na více faktorech, zpravidla je to 14 – 30 dní. Dražší zboží (cca nad $10) má podací číslo – zásilka se dá sledovat (o sledování zásilek více ZDE). Zboží Vám doručí v 90% případů Česká Pošta, popřípadě DHL, TNT či UPS (dražší zboží v řádech stovek dolarů).

Zboží je zabalené v bublinkové obálce, popřípadě krabici, může se stát že dojde poškozené – v tom momentě je třeba otevřít spor s prodejcem, domluvíte se buď na odeslání nového kusu nebo vrácení peněz.

Nákup dražšího zboží na Aliexpressu

V případě nákupu zboží vyšší hodnoty (ať už to je nákup telefonu nebo tisíci kousků tvrzeného skla) bude pravděpodobně zadrženo na celnici a bude na něj uvaleno CLO a hlavně DPH. Více informací ohledně platby CLA či DPH najdete ZDE.

Sleva díky nákupu přes Telefon
Doporučuji také stáhnout do telefonu aplikaci Aliexpress, některé zboží koupíte přes telefon levněji než přes webové stránky

Rozbalení balíčku z Aliexpress

Objednávka produktů společnosti ORICO z Aliexpressu. Takto vypadá většina balíčků 🙂

Poprosím Vás o malou službu. Nakupujte na Aliexpress kliknutím na tlačítko níže. Proč? Pokud nakoupíte přes toto tlačítko, dostanu z vaší objednávky něco málo na provoz webu a jeho růst. Ceny pro Vás zůstanou stejné, mě ale toto kliknutí velice pomůže a můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem… Děkuji, Dominik Pecháč 

VSTOUPIT NA STRÁNKU ALIEXPRESS.COM

7 comments

  1. Aliexpress využívám zatím jako jediný. Hodně obchodů je hodnocených i lépe, ale člověk raději využívá to co zná a nerad něco mění. Co mě překvapuje, tak že někde najdu poštovné zdarma a u stejného produktu je poštovné, které se zvyšuje s každým zakoupeným kusem navíc. Přitom se jedná třeba o samolepky na zeď, u kterých ta přeprava může být stále stejná.

    1. Dobrý den Honzo,
      děkuji za příspěvek. Také jsem se s tímto problémem setkal, může se jednat o špatně nastavený systém pro kalkulaci poštovného obchodníkem, nebo se prodejce jednoduše snaží vydělat nějaký ten dolar navíc.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *