NÁHRADNÍ DÍLY PRO TELEFONY Z ČÍNY

Plánujete opravu vašeho poškozeného zařízení svépomocí? Díky Číně se můžete dostat ke kvalitním náhradním dílům za skvělou cenu. Levné díly nutně neznamenají nekvalitní produkt – je ale důležité, dát si pozor, zda-li je produkt opravdu kvalitní. 

V Číně se dnes vyrábí téměř vše – nahrává tomu levná pracovní síla, vysoká vzdělanost a vybavenost v oboru IT – firmám jako Apple nebo Samsung se nevyplatí zařízení vyrábět v US nebo Evropě a není to jen kvůli levné pracovní síle. 

Náhradní díly, které nejsou k dispozici v ČR jsou většinou v nabídce Aliexpressu, eBaye či jiných portálů. Co ale nenaleznete v Číně, je dost pravděpodobně složité sehnat a nebude to levné. 
Věnuji se servisu výpočetní techniky několik let a chtěl bych s vámi sdílet mé zkušenosti s dovozem náhradních dílů z Asie. Díky tomu, že jsem se dopustil určitých chyb, vím na co si dát pozor a odkud brát různé díly na různá zařízení.

LCD DISPLEJE

Nejčastější závadou mobilních telefonů je prasklý LCD (resp. ve většině případů krycí sklíčko). Výměnu zvládne šikovnější kutil sám doma. Displeje se liší kvalitou, kterou ve většině případů udává cena. Níže najdete seznam ověřených dodavatelů LCD displejů, u kterých pravidelně objednávám. 

Většinu LCD displejů nakupuji na eBay nebo Aliexpress. LCD pro mobilní telefony značky Apple objednávám u společnosti Rydirection v Anglii. 

Podrobné informace a proč není jednoduché koupit originální LCD naleznete v tomto článku

NÁHRADNÍ DÍLY PRO APPLE

Většinu náhradních dílů, kromě LCD displejů. pro Apple iPhone nakupuji na Aliexpressu nebo eBay. Pokud potřebujete nový homebutton, šroubky, krycí plíšky či cokoliv jiného pro váš Apple iPhone, vyberte si od prodejců na Aliexpressu uvedených níže. 

Spoustu náhradních dílů také odebírám od společnosti olaxelectronics z Anglie – navštivte jejich eBay prodejní kanál.

BATERIE PRO MOBILNÍ TELEFONY A NOTEBOOKY

Baterie pro mobilní telefony nakupuji v 90% případů u společnost Mironet či Gospoš v České Republice. Cena je s Čínou srovnatelná a je zde garance dodání originální či OEM baterie. 
Notebookové baterie ale nakupuji v Číně, resp. v Holandsku (prodejce je Čínský, sklad má ale v Holandsku – baterie se z Číny nesmí vyvážet pro trh B2C) 

Níže najdete obchody prodejců baterií, u kterých jsem objednával:

KLÁVESNICE PRO NOTEBOOKY

Notebookové klávesnice jsou v dnešní době jedno z kritických míst notebooku. Často přestává klávesnice postupně fungovat či se některá tlačítka odloupnou z klávesnice. Ve většině případů stojí klávesnice řádově několik stovek korun (průměrně 150 – 500 korun). Menší problém je ale sehnat klávesnici s českou lokalizací – tento problém se ale dá překousnout, jediný rozdíl je, že na klávesnici nebudou zobrazena písmena s háčky a čárky a může být prohozena klávesa Y a Z. Jedná se ale pouze o estetický problém, klávesnice bude psát stejně jako ta předtím. Klávesnice jsem ve většině případů našel nejlevněji na Aliexpress.

ZÁKLADNÍ DESKY 

Základní desky pro notebooky se dají najít za rozumnou cenu na eBay nebo Aliexpress. Ve většině případů se jedná o použité základní desky, prodejce ale garantuje funkčnost a dává záruku. Na eBay a Aliexpress je také výhoda ochrany zákazníka a možnost vrácení zboží, zpravidla do 30 dnů. Je nutné dodržet kód základní desky a pozorně zkontrolovat, zda-li je základní deska výbavou shodná s vaší nefunkční deskou. Některé desky se totiž vyrábějí ve více variantách a tak se můžete ochudit např. o výkonnou grafickou kartu. 

RAM PAMĚTI 

Paměti typu Flash v poslední době výrazně zdražily. Možností, jak tyto paměti sehnat levněji je více. Jedna z nich je nakoupit toto zboží v Číně. Opět mezi nejlepší markety, kde toto zboží zakoupit je eBay a Aliexpress. V některých případech jsou paměti RAM repasované – použité, ale plně funkční. Výhodné nabídky RAM pamětí naleznete také na Aukro.cz. Díky mému oboru je také často nabízím za rozumnou cenu na Bazoš.cz

DOTYKOVÁ SKLA
Výrobci mobilních telefonů jsou sice na ústupu od této technologie, spousta telefonů na trhu ale stále disponuje odděleným LCD od dotykového skla. Dotyková skla naleznete ne eBay, Aliexpress či DealExtereme nebo TinyDeal. Některé speciální díly naleznete také na keepingtouch.com

SPOTŘEBNÍ MATERIÁL 

V Číně také nakupuji různý materiál, tyto nákupy se pravidelně opakují a již mám vyselektováno, kde jaký kupovat. Jedná se o:

 • Hadříky napuštěné isopropylem
 • Teplovodivé pasty 
 • Inkoust do tiskáren 
 • Plastové pytlíky 
 • Cín a jiné potřeby pro pájení 
 • Šroubky 
 • Tvrzená skla

Většinu tohoto zboží nakupuji na portálu DHGate nebo Aliexpress.

NÁŘADÍ 

Za dobu, kterou se zabývám servisem výpočetní techniky jsem se setkal se spoustou druhů nářadí a nástrojů, které se v tomto oboru používají. V Číně doporučuji nakupovat produkty značek:

 • Yihua – pájecí stanice, napájecí zdroje 
 • Jakemy – šroubováky a různé nástroje 
 • Hakko – pájecí stanice (pozor na kopie!) 
 • Bakku – Ultrazvukové čističky, různé nářadí 
 • No-name výrobci – plastové nástroje a různé pomůcky 

Zboží jsem zakoupil na Aliexpressu nebo u českého prodejce Deltamobile.

ČIPY A SOUČÁSTKY

Častý problém, hlavně v České Republice je dostupnost náhradních dílů na úrovni „component-level board repair“ – tedy v případě oprav základních desek, kde je třeba vyměnit čipy a různé komponenty plošných spojů. Spoustu čipů ale i speciálních tranzistorů naleznete na Aliexpress.com popřípadě eBay.com

V České republice má také tyto speciální součástky skladem společnost MagBoss.

NÁVODY NA OPRAVU

Toto se již netýká Číny, i když většina podrobných návodů jako jsou schémata základních desek notebooků či telefonů pochází hlavně z Asie. Jednoduché návody (výměna LCD, různých komponent…) ale naleznete na webu www.DominikPechac.cz 

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 40 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

One comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *