Nakupujeme zboží ve velkém…

Často se finančně vyplatí si nechat vyrobit nebo zakoupit zboží, které spotřebujeme ve velkém, z Číny (Či jiného státu Asie). Jedná se například o reklamní předměty, drobné zboží (lahvičky, plastové díly, USB flash disky apod.) Nákupní cena ve větším množství je ve většině případu výrazně nižší, než v ČR. 


Je zde ale několik rizik, na které je třeba dát pozor. Nákup by se Vám následně nemusel vyplatit. 

  • K ceně si připočtěte CLO + DPH + poplatky za vyřízení celní deklarace. Více o dovozu ZDE
  • Platba za zboží zpravidla také něco stojí. Většinou se používá Western Union nebo bankovní převod – poplatek od 500,- do tisíců. 
  • Doprava není také levná záležitost. Zpravidla se využívá FedEx, DHL, TNT, UPS
  • Pokud je zboží určené k prodeji – musí splňovat různé certifikace, normy, bezpečnostní parametry, revize… Je třeba toto mít na mysli.

Dodavatelé

Kde hledat dodavatele? Dodavatelé jsou dnes díky internetu snadno dostupní, kontakt s nimi je rychlý ale zároveň je jednoduché se nechat napálit. Doporučuji hledat na portálech uvedených v tomto článku.

Dodavatele dnes také najdete na Instagramu nebo na YouTube, kde najdete videa jejich produktů v akci (stroje, zboží, materiál…) Facebook je oficiálně v Číně zablokovaný, ale někteří dodavatelé se najdou i zde. Komunikace s dodavateli probíhá zpravidla přes e-mail nebo WhatsApp. Ten je u Asiatů velice oblíbený. 


Nenaletět…

Jak jsem ale již psal, je třeba prověřovat, prověřovat, prověřovat… Můžete velice snadno naletět a dohledat kam vaše peníze vlastně doputovali se nemusí podařit. V případě že chcete zboží dovézt jednorázově a nemáte s obchodem se zahraničním žádné zkušenosti, doporučuji se obrátit na společnosti, který tento servis vyřídí za vás. 


Adresa v Číně, USA, Londýně – jak na to

V případě nákupu v Číně ale i  v jiných zemí je možné využít tzv. místní adresu. Zboží zašle dodavatel na tuto adresu a z této adresy si následně řešíte dopravu sami, resp. za pomocí společnosti která tuto adresu nabízí. Výhoda je ve slučování balíků – tedy můžete nakoupit zboží od několika dodavatelů a následně veškeré zboží zaslat do ČR. 

Další výhodou je možný nákup u e-shopů a dodavatelů, kteří nenabízejí zaslání mimo zemi. Díky místní adrese můžete toto zboží dostat tam, kam potřebujete. 

Služby, které nabízejí adresy v zahraničí:

TipTrans

Shipito


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 40 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *