Pozor na falešné SD karty a flash disky!

– Karty se skutečnou velikostí o mnoho nižší…

Nalezli jste na Aliexpressu SD karty 64GB class 10 za cenu kolem $10? Nebo flashdisk 512GB za $15? Musím vás upozornit že tyto flashdisky a sd karty jsou v 99% případů falšené. Důvody?

 1. Flashdisk 512GB od Kingston, tentokrát už pravý, rychlost zápis až 240MB/s stojí na Amazon $425. To je skoro 30x více než Aliexpressu, a to už je velice divné.
 2. SD Karta 64GB class 10 stojí v ověřených obchodech které neprodávají falešné produkty (TinyDeal, FocalPrice) kolem 40$
 3. Rychlost zápisů na tyto karty je v praxi skutečné nízká oproti psaným údajům
 4. Konkrétní nabídky z Aliexpressu záhadně za měsíc zmizí…

Osobně s tím mám zkušenost. Zakoupil jsem MicroSD 64GB Class 10 Samsung, karta má zápis cca 4MB/s, oproti udávaným 10MB/s které class 10 nabízí. Spustil jsem test h2testw který ověří, kolik se na kartu zapíše dat a kolik se jich udrží. Už po 8GB byly soubory poškozené, tudíž je karta doopravdy pouze 8GB a nikoliv 64GB, a už vůbec ne Class 10.
Flash

Dále jsem měl na otestování 512GB „Kingston“ flešku, ta na tom byla uplně stejně, akorát měla rychlejší zápis. Vyšla na cca 300Kč. Nevyplatí se to kupovat, když 8GB MicroSD karta, originál Kingston vyjde u TinyDeal na nějakých 100Kč. 
 

Jaký software tedy použít na zjištění pravosti udávaných údajů?

CrystalDiskMark 3.0 – Zjistí rychlost SD karty, flashky, HDD…

h2testw – Ověří pravost velikosti, zapíše soubory a poté je ověří. Dlouhý, ale spolehlivý test.
MiniTool Partition Wizard – Pokud je flashka nepravá, můžete jí stále používat bez toho aniž by jste se báli o svá data. Stačí ji naformátovat na skutečnou velikost.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 40 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře

 1. Dobrý den, doporučujete nástroj MiniTool Partition Wizard, ten ovšem volbu „format“ nemá, co se má tedy s USD diskem pomocí nástroje udělat? Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den,
   v prvé řadě, na disku se smažou veškerá data. Tudíž si je někam uložte. Poté stačí změnit velikost oddílu, návod najdete určitě na youtube.
   Přeji hezký den, Dominik Pecháč

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *