Recenze Zopo ZP990 po roce používání

Po ročním používání mobilního telefonu od společnosti Zopo, modelu ZP990 (Označený také jako C7, Captain S) jsem se rozhodl sepsat zkušenosti a to jak kladné, tak záporné.

Proč jsem zvolil Zopo C7:
Můj Samsung Galaxy Ace už dosluhoval a bylo na čase se kouknout po novém kousku. Dlouho jsem váhal jestli zakoupit telefon v Číně ale po přečtení recenzí a několika článků zrovna o Zopo, jsem se rozhodl si vybrat nějaký model od této společnosti. Několik důvodů proč jsem vybral ZP990:

 • Velký 6 palcový Full-HD display – vhodný na práci, sledování filmů, brouzdání po internetu…
 • Natáčení videa v 1080p, fotoaparát 13MP
 • Výkon – 4 jádrový procesor, 2GB RAM
 • Velké úložiště na data – 32GB
 • Design – skrytá notifikační dioda, skvěle sedne do ruky
 • Cena telefon jsem kupoval v roce 2014 za 9000Kč
 • Dual-SIM
 • Nejedná se o no-name telefon
Telefon jsem objednal z oficiální stránky Zopo a nechal si ho odeslat ze skladu v Itálii – vyhnul jsem se doplácení DPH. Za 9 dní od provedení platby (jak jinak než přes PayPal) jsem měl telefon doma, přepravu zajistila společnost GLS. V krabičce najdete nabíječku, 0,5m dlouhý datový kabel, nabíječku na baterie, originální sluchátka Zopo, několik fólií na displej, dvě baterie a samozřejmě mobilní telefon. Byl to pro mě nezvyk, mít v ruce dvakrát větší telefon. Dnes už mi 6′ displej přijde úplně normální. Jako dárek jsem dostal od společnosti Zopo dvě fólie na displej, hadřík a univerzální nabíječku na baterie.
 

Po půl roce první reklamace

Po půl roce používání se telefon začal vypínat, nehrál mi pravý kanál ve sluchátkách a odpojovali se SIM karty. Kontaktoval jsem tedy společnost Zopo, sdělil jim mé problémy a dostalo se mi odpovědi že mám telefon poslat do Číny. V hlavě už mi naskakovala tučná suma za poštovné do Číny… Co se dalo dělat, telefon jsem zabalil a šel poslat. Nakonec jsem zaplatil směšnou částku 150Kč za doporučenou zásilku do Číny. Po měsíci jsem měl telefon opravený a byl jsem vyzván k zaplacení $15 za poštovné zpět, zasláno přes Singapore Post. Za 14 dní jsem měl telefon opět doma. Od té doby, se neobjevili žádné problémy. Nejspíše jsem do ruky dostal vadný kus.

IMG_0609
Telefon připravený k odeslání

 

Vejde se ti to vůbec do kapsy?

Co většinu lidí překvapí je šestipalcový displej. Ten se může zdát zbytečně velký, ale opak je pravdou. Velice usnadní psaní – telefon už nemusíte klopit na bok aby se vám dobře psalo. Ráno si cestou do práce přečtete knihu, cestou zpět  odepíšete na emaily, doma zkontrolujete Facebook a večer se podíváte na film. Než jsem telefon zakoupil střídal jsem telefon a iPad – ten byl spíše na práci, telefon na zábavu. Teď to mám vše v jednom zařízení. Bál jsem se aby se telefon nezlomil v kapse – sedne tam v pořádku a bát se toho nemusíte. Co musím zdůraznit, je opravdu jemný displej s dostatečným jasem, na který je koukat jedna radost. Rozlišení je 1920×1080 a displej je spojený s rámečkem – je to jako když saháte opravdu na displej a ne na sklíčko.
Má to své mouchy

S telefonem jsem opravdu spokojený, výkon mi dostačuje, esteticky také vyniká, ale má svoje chyby. Nějak vám nepřekáží v používání, ale bylo by dobré kdyby nebyly. I přesto bych telefon doporučil ostatním.

 • Slabší WiFi – oproti SGS3 má Zopo slabší anténu – tam kde má S3 1 čárku, nemá Zopo žádnou
 • Mluvíte potichu – mikrofon má slabou citlivost, ostatní vás mohou slyšet potichu, naštěstí se toto dá opravit
 • Fotoaparát – není  úplně dokonalý, fotky jsou kvalitní, telefon má horší autofocus
 • SW problémy – software není doladěný na 100%, občas se setkám s nějakou chybou, naštěstí je to chyba většinou opravitelná
Screenshot_2015-02-14-03-58-29
Všimněte si černého rámečku okolo loga Antutu

 

Fotky, video, zvuk…

Dnes většinu věcí fotíme na telefon, je to rychlé a fotky mají dostatečnou kvalitu. Proto je dobré si dát při výběru telefonu pozor na kvalitu fotografií. Zopo disponuje 13MP zadním fotoaparátem, selfie-kamera (přední) fotí ve rozlišení 8MP. Fotky jsou celkem ostré, ale občas budete mít problém zaostřit při focení makra. Video ve full HD (1080p) je také kvalitní, pokud máme dostatečné světelné podmínky.
 

 

Vnitřnosti telefonu

Provedl jsem benchmark pomocí Antutu, skóre a detaily elektroniky v telefonu můžete vidět níže. Zopo není herní zařízení, ale slabý kousek to rozhodně není.

Screenshot_2015-02-14-04-03-54Screenshot_2015-02-14-04-04-24

Příslušenství

Určitě je vhodné si na telefon pořídit kryt – na výběr jich není tolik jako na ostatní známé značky, ale vyberete si. Kryty jsem vyměnil tři – první byl flip case přes displej, poté jsem používal kryt na záda, a nyní mám kryt na celý telefon – dostal jsem ho dárek k reklamovanému telefonu. Dobré je používat ochrannou fólii – v balení najdete dvě, já už je spotřeboval a budu kupovat nové.

IMG_1076

Zakoupil jsem také delší USB kabel, a dock pro Samsung Galaxy Note – Zopo tam s krytem krásně sedne. Koupil jsem ještě 8GB Micro SD kartu Kignston, nebyla ale nutností. Pro urychlení práce si za 20Kč můžete koupit tlačítko do Jacku, a nastavit si kdy ho budete chtít používat.

IMG_1080
Kryt na celý telefon s rozdvojkou na sluchátka
IMG_1079
Flip kryt s kabelem USB OTG
span style=“text-decoration: underline;“> DODATKY PO CCA. 2 LETECH

Po roce tento článek doplňuji, protože se objevily další problémy a zároveň bych doporučil pár úprav…

 • Nefunkční 3G, vypadávající signál – Problém je nejspíše s anténou, objednávám novou a pokusím se opravit…
 • „Duchové“ na displeji – Opět, chyba je možná tím, že se telefon nacházel ve vlhkém prostředí, což nevylučuji. Nebrání nijak v používání a jde vidět pouze na bílém pozadí
 • Nová ROM (Operační systém) – vyzkoušel jsem MIUI, které pro tento telefon není moc odladěné, nainstaloval jsem tedy KitKat 4.4.2 a řekl bych, že funguje lépe jak originální ROM

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Fleky na displeji
Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 40 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *