Reklamace zboží nakoupeného v Číně

V Číně se nakupuje stále více a více, prodejci jsou ochotní a nabízejí záruku. Často ale také spoléhají na to, že se to člověku nebude chtít přes půl světa řešit. Nenechte se odbít a reklamaci řešte. Není to tak složité a ani to tolik nestojí! Jen je třeba si spočítat, co se vyplatí reklamovat…
 • Malé zboží se většinou reklamuje výměnou kus za kus – více zde
 • Dražší zboží (telefony, elektronika) se posílá zpět do Číny
 • Záruční lhůta se liší – někde rok, jinde 6 měsíců… 
 • S Vaším nákupem z Číny Vám ČOI nepomůže

Zaslání zpět do Asie 

(Nebo do jiného státu)

V případě že jste nakoupili dražší zboží (telefon, tablet, počítač, jinou elektroniku apod.) – dostáváte většinou záruku a její délka se liší, někteří prodejci dávají 6 měsíců, jiní rok… to si musíte zjistit u prodejce. Následně se s ním domluvte co a jak – na kterou adresu je třeba zboží zaslat a připravte si ji. 

Zboží důkladně zabalte, ale nepoužívejte příliš obalového materiálu. Snažte se držet váhu balíčku co nejníže, od toho se následně odvíjí cena zaslání. 

Jako dopravce doporučuji zvolit Českou Poštu – je to levné, relativně rychlé a nejste ochuzeni o podací (sledovací) číslo. 
Prodejci na eBay, v případě že zboží vracíte (nikoliv reklamace, ale vrácení zboží) Vám vrátí peníze po zaslání podacího čísla. V mém případě jsem dostal zpět i částku, kterou jsem zaplatil za poštovné! Jednalo se o nefunkční zboží, které jsem vracel a celou částku jsem měl během  2 dnů od zahájení reklamace zpět. 

Na balíček doporučuji napsat Vaši (odesílatele) i příjemce (adresáta) v Češtině i Angličtině. Používejte tištěné štítky nebo si adresu vytiskněte na papír a přilepte na balík. 

Většinou je potřeba vyplnit celní prohlášení – napište že se jedná o vratku, reklamované zboží, záruční opravu apod.. Tyto zásilky jsou osvobozeny od CLA i DPH. Kdy a jak se platí CLO a DPH – najdete zde
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 40 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře

 1. Hello, I have problems with a company selling goods on the Internet.
  ———————————
  https://incredibledealsshop.com/?fbclid=IwAR1U8mYBTSLXJqc03Ti5O_uRirvNLtQd7bqyIop4joGmFcj1iBy6p6K_6qk
  ———————————
  Since 5.10.2018 I have an order for them and I still have nothing. After a few urges, I do not speak. I dealt with it on Fb and there, unfortunately, nothing. The last message from them was this:
  ————————————————– ————————————————
  Re: Re: Re: # 77966 confirmed

  Hey there,

  Thanks for getting in touch! This is just a quick message to let you know that we’ve received your email and someone from our team will get back to you as soon as possible! 🙂

  Due to the extremely busy time of the year – in case we do not manage to get back to you – we can confirm that your order was shipped and will be with you soon. Your tracking number has been sent via email also.

  If you do not receive your order within 4 weeks (depending on your location) your order is automatically refunded and you can keep the product once it arrives! 🙂

  Thanks!

  Hi Online Support Team
  http://www.hionlinestore.com
  {#HS: 732642815-1806 #}
  ————————————————– ————————————————
  I have asked for a tracking number several times, but nobody has answered me so far.
  What do I do next?
  Marta Völfelová

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *