Jak sledovat vaší zásilku?

 – Sledování polohy a aktuálních akcí u zásilek

Znáte to. Objednáte si balíček, a chce vědět kde je. Jestli už je v ČR a stojí na celnici, nebo jestli ho mají v rukou Číňané. Proto pokud chcete svůj balíček sledovat, čtěte dál.
Balíček můžete sledovat jedině tehdy, pokud máte sledovací číslo, tzv. Tracking Number, Track No. Na Aliexpressu je toto samozřejmostí, jinde je sledovací číslo za příplatek (cca. $1,5). Pokud tedy máte číslo, zjistěte si odesílatele a přejděte na jeho stránky. Zde jednoduše číslo opíšete a můžete vidět kde se balíček nachází. Pokud je v ČR a odesílatel je China Post, Singapore Post či Hong-Kong Post, balíček má na starosti Česká Pošta. Vyhledejte tedy svého přepravce, přejděte na stránku vložte sledovací číslo. Toto číslo je funkční cca. 5 dní po odeslaní balíčku.

Sledovací číslo má tvar RR123456789CN“ „1Z808Y2A1234567890“ atd. 

 Přepravci a stránky pro sledování balíčku:

 

DOPORUČUJI – univerzální pro všechny přepravce: www.17track.net Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 40 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 komentářů

 1. Dobrý den,
  potřebují poradit. Koupil jsem něco poprvé přes alliexpress a zboží nebylo dodáno. V podmínkách uvedeno dodací doba do 41 dní. Spor možný otevřít až 18.11,2017. Poradí mi někdo, pošlu foto vám foto přepravy a něco nesedí. Jelikož je to první nákup, nemám s čím porovnat. U ebay.com jsou údaje zcela jiné. Nakupuje tu někdo dost přes alliexpres.com. Určité se možná chytne a podělí se třeba o jeho zkušenosti s dopravou. Jakou jsou přesné a jak poznat, že se něco zvrtlo. Chtěl jsem to po obchodníkovi z alliexpress.com, kde jsem nakoupil. Ten pořád mele to samé, zboží bylo dodáno nebo visí v tranzitu. Vyčkejte do 18.11.2017 a je dost dlouho po termínu, prodloužil znovu termín o další měsíc. To mě netrápí, jelikož napsal platí 18.11.2017. 17.11.2017 otevřete spor a vyberte možnost vracení peněz za nákup a přes bránu PayPal se peníze odešlou nazpět. Nevím jak, vložil bych tu ten obrázek. Zkrátím to, simuluje vzlet letadla a dál se nemění. K tomu anglický Departed of country of original a tečka. Chybí přílet Arrived at destination country a konečné dodání Delivery succesfull. Průběh dopravy

  2017.09.22 04:03 (GMT-7): Departed country of origin
  2017.09.20 01:47 (GMT-7): Shipment accepted by airline
  2017.09.20 01:45 (GMT-7): Shipment left country of origin warehouse

  2017.09.20 00:18 (GMT-7): Shipment at country of origin warehouse
  2017.09.19 21:31 (GMT-7): Shipment dispatched
  2017.09.18 08:08 (GMT-7): Waiting for pick up

  1. Dobrý den,
   otevřel jste již spor? Kdy bylo zboží objednáno? Neváhal bych a spor bych otevřel, zboží dodáno nebylo a prodejci to často zkouší prodloužit, protože zboží se občas opravdu zpozdí, ale minimum zákazníků zaplatí po obdržení zboží, pokud jim byli vráceny peníze a zboží dorazilo až později. V jakém formátu je podací číslo? Většina podacích čísel fungují pouze vnitrostátně, v ČR se chovají jako obyčejný balík bez možnosti sledování.
   Děkuji,
   neváhejte mě kontaktovat
   Dominik Pecháč

 2. Ahoj,

  díky za pěkný video, ale mám trošku jiný problém. Poslal sem si něco z Číny přes E-shop Gemmojo, rsppektive v Číně mají jeden ze svých skladů. Dle tracking number mi to ukazuje už dva měsíce „on route“, objednával sem to v listopadu, respektive 30.11 mi to hodilo status, ze to bylo poslany z Ciny a od ty doby nic.. Porad se odkazuji na to tracking number (ten e-shop) a ze se mam informovat u posty jak na tom zasilka je. U Cesky mi samozrejme rekli ze do 4 tydnu urcite by melo prijit coz neprislo, a ze kdyby to bylo na uzemi Cech, tak ze uz o to vim. Byla to malinka zasilka do 1000 kc, takze pochybuju, ze by se to i tak zaseklo na celnim..Jak ted postupovat dale, co muzu delat? Mam urgovat porad ten e-shop a tlacit na ne at to vyresej nejak oni s tou cinskou postou, nebo pripadne chtit reklamaci (pojisteny bych to snad mel mit nejak taky)..?

  Diky
  Mirek

  1. Ahoj,
   urguj e-shop ať s tím něco dělá. On stejně musí podat reklamaci u přepravce, ne ty. Jednou se mi stalo že se mi zásilka zasekla měsíc na depu v Praze a už nikdy jsem ji neobdržel. Prodejme z Aliexpress mi vrátil peníze.
   Věřím že se to vyřeší,
   měj se hezky,
   Dominik Pecháč

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *